Forum Zaufania – moje wrażenia.

Mam takie wrażenie, że jeżeli ktoś zrobi konferencję na jakiś temat to znaczy, że nie jest to już nisza a raczej poważniejsza sprawa. Oczywiście to założenie zawsze weryfikuje frekwencja i fakt, czy odbywają się kolejne edycje.

Na III Forum Zaufania Sebastian Kotow zaprosił poniższym wideo, wyjaśniając przy okazji czego możemy się spodziewać po forum. Sprecyzował też swoje podejście do zaufania, dlatego tym bardziej warto odtworzyć poniższy film.

Forum Zaufania odbyło się w dość kameralnej sali na 32 piętrze Golden Floor Tower w Warszawie. Frekwencja dopisała, było dużo osób, oceniam że mocno powyżej 100. Zaplanowanych było 4 prelegentów w tym Sebastian Kotow, Krzysztof Litwiński, jedyna kobieta Ewa Wilmanowicz oraz Marcin Maciejewski.

Na wydarzeniu miało zostać przeprowadzone na żywo badanie zaufania. Najbardziej ciekawy byłem tej części, bo interesowało mnie narzędzie, jego wygląd, funkcjonowanie no i na koniec wyniki. Bo ich ogłoszenie także obiecali organizatorzy.

Wstęp i rozpoczęcie konferencji należało do Sebastiana Kotowa. Zaczął od wartości zaufania w biznesie w tym o ekonomii, zaangażowaniu, relacjach, celach i osiągnięciach. Następnie opowiedział korzyściach z rozwijania zaufania w organizacji, a także mitach i pułapkach nieufności. W tej części mogliśmy także wykonać badanie zaufania, na żywo, korzystając tylko i wyłącznie z posiadanych telefonów komórkowych. Badanie emoRAY trwało dosłownie 3 minuty i mierzyło pewność, motywacji do działania oraz siłę reakcji emocjonalnych w realizacji zadań. Wyniki mieliśmy dostać w kolejnych częściach forum.

Wystąpienie Krzysztofa Liwińskiego podobało mi się najmniej ze wszystkich. Nie dostrzegłem w nim wartości dla siebie, chociaż może dla innych było inspirujące. Jak już przy innych prelegentach jestem to warto pochwalić Ewę Wilmanowicz za perfekcyjne wręcz przygotowanie do tematu wiarygodności i reputacji. Prezentacja Pani Ewy była najwyższej klasy, a przemowa spójna i ciekawa. Jestem pod wrażeniem warsztatu, chociaż momentami miałem wrażenie, że to on gra pierwsze skrzypce, a nie treść. Pan Marcin Maciejewski, CEO Delayfix, opowiedział o tym jak z pasji do latania i doświadczenia prawniczego stworzył dobrze działający biznes.

Scena należała zdecydowanie jednak do Sebastiana Kotowa, który rozwinął jeszcze tematy dotyczące zarządzania w świecie niepewności i ciągłej zmiany wykorzystując siłę zaufania. Przedstawił jaki ma wpływ wiarygodność i zaufanie na budowanie silnych i skutecznych zespołów. Podsumowaniem Forum Zaufania było podanie sposobów na budowanie zaufania w relacjach i budowanie silnych zespołów. Przyjrzeliśmy się też typowym błędom jakie popełniają menedżerowie tracąc tym samym zaufanie zespołu. Otrzymaliśmy też zestaw specjalnych praktyk do budowania procesu rozwoju zaufania w zespole i organizacji.

Uważam wydarzenie za bardzo ciekawe i rozwijające. Cieszę się, że są takie inicjatywy i mam gdzie zdobywać wiedzę w tematyce zarządzania zaufaniem, a w szczególności że tą wiedzę przekazują praktycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *