Idea

Udowodniono, że kreatywność można rozwijać a Laboratorium Kreatywności ma być przestrzenią gdzie jest to możliwe na wiele sposobów. Powstają tu krótkie i długie warsztaty, formy uczenia się online oraz realizują się spotkania kreatywne na żywo.

Dodatkowo warsztaty z kreatywności są uzupełnieniem oferty związanej z budowaniem kultury zaufania. Formuła tych warsztatów zakłada nie tylko rozwój zawodowy i osobisty uczestnika, ale jest okazją do integracji zespołu.

Formuła

Proponuję warsztaty całodniowe nastawione na rozwijanie kreatywności oraz krótsze formy dedykowane konkretnym celom – integracji, kreatywnego rozwiązywania problemów i in.

Ciekawą formułą są warsztaty z technik kreatywnych dla projektantów graficznych: kreatywne espresso

Korzyści

Laboratorium Kreatywności to możliwość zbadania poziomu swojej kreatywności przy wykorzystaniu pomiaru fal EEG. Robimy to przed i po warsztatach, żeby zobrazować poziom aktywności mózgu w obszarach odpowiedzialnych za procesy poznawcze oraz sprawdzić, czy w wyniku treningu zaszły jakieś zmiany.

Wzrost poziomu kreatywności wspieram specjalnie dobranym zestawem ćwiczeń, realizowanym do 3 tygodni po warsztacie. Krótkie ćwiczenia udostępniam codziennie w formie SMSowej.

Wszechstronny, także wykraczający poza zwykłe zdobywanie wiedzy, rozwój pracowników to dzisiaj absolutna konieczność. Jednocześnie pracownicy są zmęczeni proponowanymi formami integracji, które sprowadzają się do jazdy na kładzie, strzelania do siebie czy biegania po lesie. Oczywiście takie formy integracji pracowniczej też są wartościowe, jednakże warto zadbać o tych, którzy są do nich sceptycznie nastawieni i zaproponować ciekawą alternatywę w postaci szkolenia z kreatywności.

Udowodniono, że integracja zespołu najlepiej dokonuje się podczas zespołowego wykonywania zadań, które stanowią wyzwania i uwalniają odrobinę adrenaliny. Stąd popularne integracje outdoorowe. Co jednak zrobić, gdy pracownicy mają ich przesyt lub gdy pogoda na pewno nie będzie sprzyjać? Ja proponuję świetną zabawę i z korzyścią dla pracowników i pracodawcy spędzony czas. Dodatkową korzyścią będzie zwiększony poziom kreatywności zespołu, co pozytywnie przyczyni się do wzrostu efektywności pracy.